Quest for Achievements Remix (The) (PC)

Quest for Achievements Remix (The)

The Quest for Achievements Remix
Wydania
2019( Steam)
Ogólnie
Straszne krapiszcze, które w założeniach należy do gatunku RPG akcji.
Widok
2D
Walka
Czas rzeczywisty
Recenzje
mg-mat
Autor: mg-mat
03.04.2023

Postanowiłem napisać tę krótką recenzję krapiszcza o tytule "The Quest for Achievements Remix" tylko dlatego, aby jakoś wytłumaczyć swojemu sumieniu spędzone z nią 40 minut życia. Można powiedzieć, że recenzja ta jest próbą odkupienia winy, kronikarskim obowiązkiem lub ostrzeżeniem dla innych, aby nie ruszali tego jakże niesmacznego żartu, jakim jest ta gra.

Powyższy krap należy do gatunku RPG akcji, który to tytuł jak najbardziej się jej należy nad czym mocno ubolewam. W grze wcielamy się w chłopaka, który mając wolny czas w weekend, postanawia odpalić jakąś grę na Steam, aby dokończyć wbijanie w niej osiągnięć. Niestety okazuje się, że osiągnięcia uciekły ze Steam, a my zamiast spędzić popołudnie grając w ulubiony tytuł, wyruszamy odnaleźć uciekinierów. Brzmi absurdalnie, ale to dokładnie robimy w tej grze. Gonimy osiągnięcia po planszy, rzucając w nie czymś w rodzaju pokeballi oraz machamy mieczem ubijając potwory.

Nawet nie wiecie jak bardzo się męczę próbując coś napisać o tej grze. Ta produkcja jest tak prosta i nijaka, że po jednym akapicie mam wrażenie, że wyczerpałem temat. Zerknijmy zatem na mechaniki nią rządzące. Właściwie cały "system" sterowania jest topornie wyświetlony na ekranie, więc wystarczy spojrzeć na pierwszego screena, aby się z nim zaznajomić. Nasza postać w zamian za ubijanie potworów zdobywa doświadczenie, a cały awans odbywa się automatycznie. Po zdobyciu nowego poziomu zwiększają się obrażenia zadawane stworom oraz liczba punktów naszego zdrowia i to właściwie wszystko. W grze dostępne jest główne miasteczko, w którym możemy się leczyć, zapisać grę oraz dokupić kulek do łapania osiągnięć, a wszystko wykonane topornie i bez polotu. Z głównego miasteczka prowadzą cztery portale do innych światów, gdzie odbywa się całe "polowanie" z tym, że ostatni portal otworzy się nam dopiero jak złapiemy 999 osiągnięć. Powiem szczerze, że moja rozgrywka zakończyła się w momencie, jak złapałem ich 250, co zajęło dobre pół godziny. Łatwo wyliczyć, że potrzebowałbym spędzić jeszcze z tym krapem półtorej godziny, aby odblokować ostatni portal. Oczywiście nie zamierzam tego uczynić, więc na finał spuszczam zasłonę niewiedzy. Prawdopodobnie będę musiał żyć w tej nie wiedzy do końca swoich dni i dobrze mi z tym. Samo odkrycie tej gry w bibliotece i w nią zagranie było wystarczającą katorgą...

PODSUMOWANIE:
Gdybym mógł od zobaczyć tę grę i odzyskać stracone 40 minut życia, to zrobił bym to bez wahania...

OCENA:

1,5/10 - pół oczka za to, że działa i się nie wykrzacza. Naprawdę "solidny" kawał kodu:)

PS. Gra została usunięta ze Steam w sierpniu 2022 roku.


Obrazki z gry:

Dodane: 29.08.2020, zmiany: 03.04.2023


Komentarze:

Pisząc tę recenzję straciłeś przez tę grę kolejne minuty ;)

-RUTH-TP


[Gość @ 13.04.2023, 10:17]

Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?